10 причин створити профспілку (або вступити до існуючої)

cat image

Ми проводимо більшу частину свого свідомого життя на роботі, віддаємо розумові, емоційні та фізичні ресурси для того, щоб зробити світ навколо нас трішечки кращим. Що ми отримуємо натомість? ‘Лідери думок’ із корпоративного сектору дедалі більше намагаються переконати нас, що результат – це вже значна винагорода, але ж нею неможливо заплатити за оренду квартири чи прогодувати родину.

Багато працювати за невелику оплату насправді не вигідно ані працівникам, ані роботодавцям, адже вигорання, зниження мотивації та зниження продуктивності стають супутниками колективів, де права працівників не поважають. І справа в тому, що жоден роботодавець не візьметься покращувати умови праці чи оплату праці працівників без тиску з боку громадськості, медіа та профспілок. “Права не дають, права беруть” – гасло, яке спрацьовує у сфері праці, і для його втілення створені законодавчі передумови, як-от Закон України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.

Бути членом чи членкинею профспілки – вигідно. І ось чому:

  1. Профспілки покращують життя працівників. Механізми ведення колективних трудових переговорів допомагають досягти підвищення зарплат та покращення умов праці.
  2. Профспілки необхідні для становлення демократії. Незалежні, демократично зорганізовані профспілки є найбільш масовими організаціями громадянського суспільства з осередками у кожному регіоні країни.
  3. Працівники можуть звернутися до профспілки по юридичну допомогу.
  4. Профспілки сприяють створенню прогресивних громад.
  5. Профспілкові тренінги, освітні семінари та заходи допомагають працівникам здобути нові навички та кар’єрно зростати.
  6. Профспілки стоять на варті дотримання прав людини.
  7. Члени та членкині профспілок загалом отримують більшу зарплату, мають довші відпустки, та працюють в безпечніших умовах.
  8. Профспілки – єдиний дієвий засіб самоорганізації для працівників «нової економіки»
  9. Профспілки відновлюють баланс ресурсів та впливу на користь працівників.
  10. Завдяки профспілкам, економіка розвивається, в Україну надходять іноземні інвестиції

Якщо ви вирішили створити профспілку, ГО «Трудові ініціативи» раді прийти вам на допомогу. Звертайтесь за консультацією до юридичної клініки ГО «Трудові ініціативи» за телефонами +38-063-363-64-74+38-066-839-17-75, або пишіть нам на info@trudovi.org.