АНАЛІТИКА

analytic image
inter

Обхідний лист при звільненні: право чи обов’язок?

Часто на практиці при звільненні працівника, роботодавець вимагає підписати обхідний лист та тільки потім видає наказ про звільнення, трудову книжку та здійснює всі виплати.

inter

Примус працівника до звільнення: як захистити свої права?

Працівник сумлінно виконує свої обов’язки, не має доган чи будь-яких зауважень щодо роботи, і в один момент директор звертається до нього з пропозицією звільнитися за власним бажанням чи угодою сторін

inter

Як звільнитись працівнику, якщо роботодавець не виходить на зв’язок?

У зв`язку з військовою агресією росії проти України багато працівників вирішили або ж були змушені звільнитись з тих чи інших причин. Однією з таких причин може бути, наприклад, підприємство призупинило свою роботу, але ніяких документів працівнику про призупинення своєї діяльності чи про призупинення трудового договору з працівником не надало, накази про простій також не доводились до відома працівника, тому працівник має намір звільнитись. Що у такому випадку робити працівнику?

inter

Цифрова країна воєнного часу

Цифрова країна – це завжди зручно та відповідає вимогам сучасності, але чи завжди досконало? Україна активно займається цифровою трансформацією, тому встановлюється новий формат відносин між державою та громадянином. В цифровій країні бюрократія та корупція мають стати нетиповим явищем.

inter

Фінансова незалежність чи необхідність: праця неповнолітніх

Праця неповнолітніх є важливою складовою трудових правовідносин та регулюється трудовим законодавством. Існують різні чинники працевлаштування неповнолітніх, починаючи від неможливості забезпечення батьками обов’язку щодо утримання неповнолітніх дітей, так і до інтересу до професії, економічної активності та можливості самореалізації. Розглянемо особливості праці неповнолітніх.

inter

Мобінг на робочому місці – питання та виклики

Нещодавно в Україні було прийнято проекти законів №5748, яким регулюється поняття мобінгу та №5749, який передбачає відповідальність за нього на робочому місці

inter

Особливості розірвання трудового договору під час воєнного стану

При звільненні за власним бажанням працівник зобов’язаний попередити роботодавця у письмовій формі за два тижні до запланованого звільнення.

inter

Особливості прийняття на роботу під час воєнного стану

На період дії воєнного стану порядок прийняття працівників на роботу не зазнав особливих змін.

inter

Порядок призупинення дії трудового договору

Призупинення дії трудового договору полягає в тимчасовому припиненні роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасовому припиненні виконання працівником роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку зі збройною агресією проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором.

inter

Право на відпочинок: зміни на період воєнного стану

Як працівнику чи працівниці взяти щорічну основну відпустку під час воєнного стану? Перш за все слід зазначити, що у зв’язку із введенням воєнного стану порядок надання відпусток не змінився – щорічні основні відпустки мають і надалі надаватись згідно з графіком відпусток, який діє на підприємстві.

inter

Оплата праці в умовах воєнного стану

Заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

inter

Заробітна плата: строки та порядок виплати в період воєнного стану

Основними законодавчими актами, які регулюють питання оплати праці є Закон України “Про оплату праці”, Кодекс законів про працю України та Закон України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” (має тимчасову дію та втратить чинність після припинення або скасування воєнного стану).