Допомогли відстояти в суді права працівниці, яка є одинокою матір’ю

about-1

Юристи ГО «Трудові ініціативи» допомогли відстояти трудові права та інтереси в суді працівниці, яка є одинокою матір’ю.

Працівниці було надано повідомлення про скорочення посади, проте у результаті після спливу 2 місяців було звільнено у зв’язку зі змінами істотних умов праці.

Юристи ТІ допомогли написати позовну заяву про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Звернули увагу суду, що оскільки за процедурою скорочення працівницю не могли звільнити, оскільки вона є одинокою матір’ю (за рішенням суду), яка виховує дитину з інвалідністю, то ймовірно роботодавець спеціально застосував підставу звільнення — п. 6 ст. 36 КЗпП України, всупереч тому, що була процедура скорочення, адже такі працівники, як одинокі матері наділені додатковими гарантіями. 

Суд задовільнив усі позовні вимоги працівниці, погодившись з аргументами, які були викладені у позовній заяві.

Цей кейс вкотре підтвердив, що роботодавець зобов’язаний запропонувати всі вакансії працівнику. Однак цього не було зроблено. Крім того, роботодавець не вжив жодних заходів щодо працевлаштування одинокої матері.

Судом було визнано незаконним та скасовано наказ про звільнення, працівницю було поновлено на роботі, стягнуто середній заробіток за час вимушеного прогулу у сумі понад 100 тисяч грн.

Якщо ви потребуєте консультації, юристи ГО «Трудові Ініціативи» завжди готові прийти вам на допомогу!

Ви можете отримати консультацію через Facebook Messenger – @gotrudovi, електронною поштою – info@trudovi.org, а також зателефонувати нам +38(063)363-64-74,+38(066)839-17-75.

Працюємо з понеділка по пʼятницю з 9:00 до 17:00

потребуєш допомоги?

Напиши нам для безкоштовної консультації