27 квітня профспілки протестуватимуть проти Трудового Кодексу

news image

26 квітня відбулася прес-конференція «Профспілки виходять на протест проти Трудового кодексу», в якій взяли участь профспілкові та політичні діячі, зокрема лідер Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець та народний Депутат України Юрій Левченко.

Захід було присвячено обговоренню порушень та протиріч у нормах проекту Трудового кодексу, його невідповідності інтересам найманих працівників та профспілок, а також порушень з боку представників влади в рамках його прийняття: зокрема, 11 квітня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення в обхід законодавства, без залучення громадськості та ЗМІ було прийняте рішення рекомендувати проект Трудового кодексу до другого читання, незважаючи на грубі порушення під час процедури та невідповідність проекту Конвенціям МОП, Конституції та міжнародним зобов’язанням України.

У зв’язку з відсутністю соціального діалогу і, зокрема, належного залучення представників незалежного профспілкового руху до обговорення проекту Трудового кодексу, Конфедерація вільних профспілок України оголосила про проведення 27 квітня маршу протесту, який розпочнеться з пікету Міністерства соціальної політики о 10:00 та завершиться мітингом під стінами Кабінету Міністрів. Серед вимог профспілок відставка Міністра соціальної політики Андрія Реви, відхилення проекту Трудового кодексу, відхилення ініціативи щодо збільшення пенсійного віку та ін.

У своєму виступі Михайло Волинець нагадав, між іншим, про 37 зауважень з боку МОП, які не були прийняті до уваги під час підготовки проекту до другого читання, а також про Закон № 3587, який покликаний обмежити право громадян України на мирні зібрання, адже, за словами профспілкового лідера, «влада боїться мирних зібрань». Саме тому, зокрема, сьогодні перекрито Хрещатик – одну з вулиць, якими пройде хода протесту 27 квітня.

Юрій Левченко під час свого виступу наголосив на тому, що ВО «Свобода» як політична сила буде добиватися повторного зібрання Комітету ВР з питань соціальної політики. Депутат в цілому позитивно оцінює реальну можливість не допустити прийняття нового ТК. «Проект прийнятий у першому читанні вже досить давно, і весь цей час нам вдавалося ефективно протистояти. З огляду на те, що зараз у суспільстві здіймається хвиля невдоволення, є всі підстави для оптимізму», – прокоментував Левченко.