ГО “Трудові Ініціативи” долучилася до проведення другої школи активних громадян

news image

Організатором проведення трьохденної Школи (з 01 по 03 березня ц.р.) виступив Четвертий київський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги разом зі своїми партнерами. Долучилася до участі у Школі і ГО “Трудові ініціативи”.

У роботі Школи взяли участь представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в м. Києві, зокрема, директор Оксана Василяка, яка привітала учасників заходу та відзначила важливість його проведення з огляду на необхідність широко залучення активної молоді до правопросвітницької роботи серед населення, формування нових правових компетентностей у громадських активістів Києва.

В заході прийняли також участь студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ТОВ «Академія адвокатури України», Національної академії внутрішніх справ, інші активісти громадянського суспільства, які цікавляться питаннями посилення правової спроможності територіальної громади міста Києва.

Програма першого дня навчання була насиченою, і на ній розглядалися актуальні питання попередження та протидії гендернообумовленого та сімейного насильства, про яку доповідала юрист ГО «Ла Страда-Україна» Анна Саєнко.

Особливу увагу учасників Школи привернули основні напрямки роботи  та здобутки громадської організації «Молодіжна альтернатива» від її активіста Людмили Кудіної, а саме: парламентське стажування, тренінги, аналітичні матеріали, закордонні навчання.

Другий день роботи Школи активних громадян було присвячено особливостям створення та функціонування ОСББ, трудовим правам та принципам роботи центрів з надання адміністративних послуг. Спікерами заходу стали фахівці провідних громадських організацій та державних установ.

Так, Олеся Дзьоба, місцевий координатор житлово-комунальних програм ВГО «Громадянська мережа ОПОРА», ознайомила присутніх з порядком створення та функціонування ОСББ, проблем залучення коштів на термомодернізацію будинків, шляхами отримання «теплих» кредитів.

Актуальні питання захисту трудових прав проаналізував у своїй промові Георгій Сандул, юрист ГО «Трудові ініціативи». Так, було акцентовано увагу на відмінності між трудовим договором та цивільно-правовою угодою, питаннях випробувального строку при прийнятті на роботу соціально незахищених категорій громадян.

Учасників Школи зацікавила інформація Ілони Мінагіної, начальника відділу (Центру) надання адміністративних послуг Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, про засади та результати роботи центрів з надання адміністративних послуг, зокрема, Солом’янського у місті Києві центру.

Третій день роботи Школи позначився обговоренням актуальних питань правової та соціальної допомоги переселенцям з тимчасово окупованих територій України.

Соціальний працівник ГО «Крим СОС» Анна Трофименко наголосила на тому, що і через три роки після анексії територій АР Крим у громадян України, які прибули з цих територій в різні регіони України, залишається невирішеним цілий комплекс соціальних проблем, пов’язаних з житлом, працевлаштування, навчанням тощо. На жаль, на сьогодні майже відсутні ефективні механізми соціальної підтримки вказаної категорії населення з боку держави, що викликає необхідність широко залучення для вирішення вказаних проблем саме широких верств громадськості.

Юрист ГО «Крим СОС» Марія Левченко проаналізувала адміністративні та судові механізми забезпечення належної реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, торкнулася проблем законодавчого регулювання перетину адміністративного кордону між АР Крим та Херсонською областю, а також охарактеризувала стан захищеності прав і свобод громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Жвавий інтерес присутніх також викликала доповіді Лідії Юрковської, головного спеціаліста Четвертого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, присвячена актуальним питанням взаємодії між пацієнтами та медичними працівниками. Доповідач здійснила розгорнутий аналіз законодавчих механізмів забезпечення прав та обов’язків пацієнтів, охарактеризувала механізми притягнення до юридичної відповідальності медичних працівників.

По завершенню основних виступів в. о. директора Четвертого київського місцевого центру Сергій Бреус підвів підсумки та вручив сертифікати усім учасникам.

Таким чином, навчання у Другій Школі активних громадян виявилося досить різноспрямованим, присвяченим актуальним проблемам розвитку правової системи та громадянського суспільства України. Учасники заходу відзначили необхідність продовження традицій навчання у Школі активних громадян у майбутньому з метою підвищення рівня правової обізнаності у сфері практичних механізмів захисту прав людини серед різних осередків громадських активістів.

Джерело