Міжнародний тренінг із колективних переговорів посилює український профспілковий рух

news image

З 23 по 25 квітня понад 30 профспілковців, які представляють різні галузі та входять до складу Федерації профспілок України, зібралися в Івано-Франківську на тренінг із колективних переговорів, проведений у межах програми «Профспілки проти нерівності й за відновлення миру та демократії в Україні».

Після двомісячного курсу, підтриманого шведською організацією Union to Union, який був присвячений особливостям української системи колективних переговорів, цей тренінг став поглибленим вивченням «норвезької моделі» та можливостей її застосування в українському контексті.

Норвезькі експерти Ганс-Крістіан Стенесто та Катрін Ерцос поділилися своїм досвідом щодо норвезької системи, трудового законодавства та колективних угод; стратегій вирішення конфліктів і функціонування Технічного розрахункового комітету з питань врегулювання заробітної плати; а також етапів переговорного процесу та технік виявлення й протидії маніпуляціям.

Українські учасники мали можливість поділитися власним досвідом і кейсами зі своєї професійної та профспілкової діяльності, адже культура ведення переговорів в Україні відрізняється залежно від галузі. Сесії запитань і відповідей були жвавими, оскільки українські профспілкові лідери прагнули знайти спільні риси між українською та норвезькою моделями переговорів, а також глибше зрозуміти основи соціального діалогу в Норвегії.

Одним із ключових моментів заходу стала рольова гра, яку проводили українські та норвезькі тренери. Учасникам запропонували три складні кейси, у межах яких вони мали виступити в ролі представників профспілки або роботодавця. Ця вправа стала надзвичайно цінною, адже змушувала команди розробляти комплексні переговорні стратегії, вдосконалювати внутрішню координацію та розподіл завдань.

Загалом учасники позитивно оцінили тренінг, відзначивши отримані знання та нові контакти, які вони зможуть використовувати для розвитку профспілкового руху.