Набув чинності Закон про захист журналістів, відряджених у райони проведення бойових дій

news image

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання додаткових гарантій захисту працівникам засобів масової інформації, які працюють у районах ведення воєнних (бойових) дій та/або на тимчасово окупованих територіях України» посилює гарантії захисту працівників ЗМІ, які працюють у районах ведення бойових дій або на тимчасово окупованих територіях України.

Згідно з нормами вказаного закону ЗМІ (роботодавець) зобовʼязані забезпечувати журналістів та інших працівників, відряджених у райони ведення бойових дій або на окуповані території, засобами захисту від уражень вогнепальною зброєю, осколкових уражень, а також медичними аптечками.

Такі працівники підлягають обов’язковому страхуванню коштом роботодавця або будь-яких інших не заборонених законом джерел у разі заподіяння шкоди їхньому життю або здоров’ю під час виконання професійних обов’язків.

У разі поранення, заподіяного журналісту під час виконання ним професійних обов’язків, йому виплачується з державного бюджету одноразова грошова допомога в розмірі 50 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб на час виплати цієї суми (134 200 грн).

Джерело: Ліга:Закон