Омбудсмен, громадські організації та профспілки обʼєднуються у боротьбі проти корупції

news image

ГО «Трудові ініціативи» разом із Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Валерією Лутковською працюють над кампанією «Солідарність проти корупції», що покликана об’єднати зусилля по боротьбі з корупцією офісу Уповноваженого з прав людини, ГО «Трудові ініціативи» та партнерських профспілкових організацій.

23 лютого профспілки, громадські організації та представники офісу Омбудсмена зустрілися в центрі трудових прав «Трудові Ініціативи» з метою обговорити проект та ще раз підтвердити свою готовність співпрацювати у 2017 році.  Учасники поділилися досвідом та обговорили наступні кроки, зокрема у питаннях посилення юридичного захисту трудових прав, викривачів корупції та – ширше – права на асоціацію.

Учасники наголосили на тому, що корупція створює фундаментальні загрози для успіху демократичних реформ в Україні. 

Трістан Масат, Директор Центру Солідарності в Україні, у своєму зверненні до учасників відзначив, що «без зосередженої боротьби з корупцією, особливо на найвищих рівнях, більшість зусиль покращити соціально-економічну ситуацію в Україні залишатимуться марними. Приклади безкарності ми спостерігаємо кожного дня. І реформи не можуть «прорости» поряд із корупцією такого високого рівня. Дане середовище підриває й інші успіхи реформування, що особливо підриває довіру населення до уряду та віру у дієвість демократії.  Ми раді підтримати «Трудові ініціативи» та офіс Уповноваженого з прав людини у цьому важливому прагненні – поглибити та розширити антикорупційну діяльність.

Уповноважена с прав людини Валерія Лутковська висловила переконаність у необхідності розвитку конституційного права на страйк як продуктивного інструменту реагування. «Створивши дієвий механізм реалізації права на страйк, ми зможемо розвинути профспілковий рух в Україні за найвищим міжнародними стандартами», – підкреслила вона.

Михайло Волинець, голова Конфедерації Вільних профспілок України також висловився у підтримку необхідності системного підходу до боротьби з корупцією, що вимагає солідарних дій профспілок та правозахисників. «Від того, чи вдасться українському суспільству побороти цю хворобу, цілком залежить його майбутнє, особливо якщо взяти до уваги непросте політичне становище нашої держави та щоденної загрози соціального вибуху», – наголосив профспілковий лідер.

За словами представників ГО «Трудові ініціативи», що виступали протягом заходу, корупція в Україні не є лише питанням державної політики. Вона охоплює приватний сектор, індивідуальні відносини та проявляється на всіх рівнях економіки. У 2016 році, за Індексом сприйняття корупції Україна посіла 131 місце серед 171 країн-учасниць. Незважаючи на деякий прогрес, наприклад, у питаннях держзакупівель, в цілому українське середовище залишається токсичним для сталого соціального та економічного розвитку.

Провідна роль в антикорупційній боротьбі належить громадським організаціям, однак її справжня ефективність вимагає об’єднання навколо неї більш широких альянсів. Громадянське суспільство, в тому числі масові членські організації, прикладом яких є профспілки, можуть надати ключову підтримку установам, метою діяльності яких є забезпечення прозорості та правозахист.

Проект підтримується Центром Солідарності та партнерськими профспілковими організаціями в Україні.