Перемога грузинських працівників на комбінаті «Руставі Азот»

news image

56 працівників хімічного комбінату «Руставі Азот», яке розташоване у грузинському містечку Руставі неподалік Тбілісі, будуть поновлені на роботі та отримають компенсацію – виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу, який становить більше ніж рік. 28 березня 2018 року таке рішення було винесено міським судом Руставі після 14-місячного судового процесу.

Підприємство «Руставі Азот» є єдиним виробником мінеральних та азотних добрив на Південному Кавказі. Його продукція добре знана у світі – понад 85 її відсотків експортується до більш ніж 20 держав.

З приходом нового керівництва у 2017 році на комбінаті почалися масові скорочення – 335 осіб отримали повідомлення про скорочення. Всього на комбінаті працювало 2300 працівників.

За словами адміністрації, 2010 працівники підписали нові строкові трудові договори, а іншим працівникам запропонували виплату вихідної допомоги за три місяці у розмірі 185 дол.

56 працівників, які не погодилися на такі умови, звернулися за допомогою до Конфедерації профспілок Грузії (GTUC), юристи якої звернулися до суду з позовами про поновлення на роботі та оскарження наказів про скорочення.

Під час судових засідань, адміністрація комбінату заперечувала будь-яку свою причетність до скорочень, мотивуючи це тим, що звільнення здійснювалися на основі рішень попереднього керівництва.

Проте, юристи Конфедерації довели, що нове керівництво приступило до виконання своїх обов’язків з 1 січня 2017 року, і відповідно повністю несе відповідальність за масові скорочення працівників.

Суд підтримав аргументи Конфедерації, і виніс позитивне рішення на користь незаконно звільнених працівників.