Підтримуємо зимові навчання профспілкової молоді

news image

Січневі семінари молодих профспілкових активістів КВПУ та ФПУ продовжують традицію Літньої Профспілкової Школи Трудових ініціатив – у Львові та Харкові нещодавно зібралися наполегливі, сміливі лідери та лідерки профспілкових об’єднань із усіх куточків країни. Під час семінарів, профспілківці обговорили актуальні моменти органайзингу та конкретних механізмів боротьби за трудові права.

У той час, як більшість учасників та учасниць із власного досвіду знають, як організовувати мирні зібрання, проходити процедуру колективних трудових спорів та користуватися правом на страйк, вони все ж знайшли для себе багато нового. Тренери та тренерки шкіл зосередили увагу на найбільш делікатних деталях профспілкової діяльності для того, щоб максимально захистити працівників в умовах переваги сил роботодавців. Зимові семінари пройшли за підтримки та участі ГО “Трудові ініціативи” – було приємно, зокрема, побачити знайомі обличчя випускників та випускниць попередніх профспілкових шкіл, які уже спробували себе у якості тренерів та координаторів-активістів у регіонах.

Зимова школа Федерації Профспілок України під назвою “Розвиток профспілок в період змін. Фактор молоді.” відбулася 17-20 січня у Харкові. Представники профспілок машинобудування, бюджетної сфери, АПК, металургії та гірничої промисловості, енергетики, лісового господарства та інших галузей знайшли спільні теми для обговорення. Сучасна культура профспілок, мотивація для сталої правозахисної роботи, роль молоді у розбудові нового профспілкового руху – таким було підгрунтя для обговорення. Зміни у сфері праці неминучі, але ретельна інформаційна та практична підготовка допомагають профспілківцям і надалі досягати кращих умов для усіх працівників – у тому числі тих, хто не належить до профспілок.

Засніжений Львів, у свою чергу, став місцем проведення зимової школи Конфедерації Вільних Профспілок України 23-26 січня. Організатори та організаторки тренінгу подбали про те, щоб захід був інтерактивним, та за допомогою рольових ігор-метафор показали важливість колективного профспілкового лобіювання для прогресивних змін у сфері праці. Саме відкритість поглядів та креативність вирізняють профлідерів від менеджерів. Ці якості, на додачу до солідарних дій, здатні побудувати стійку структуру за будь-яких умов, навіть із обмеженими ресурсами. На вечірніх заняттях семінару КВПУ також йшлося про економічне підгрунтя нерівності у сфері праці та історію профспілкового руху, якому всі завдячують скороченням робочого тижня до 8 годин на день та п’яти днів на тиждень. Всього за чотири дні занять учасники та учасниці стали міцною, обізнаною командою, якої варто боятися неефективним працедавцям.

Профспілкові тренінги – важливий аспект усвідомлення та захисту трудових прав, і ГО “Трудові ініціативи” охоче підтримує профспілкову спільноту для реалізації найшаленіших ідей. Завжди чекаємо профспілківців та небайдужих у офісі Трудових ініціатив за адресою вул. С. Петлюри, 10, м.Київ, або ж телефонуйте нам за номерами +38-063-363-64-74, +38-066-839-17-75.