Профспілкова спільнота вкотре зібралася в Одесі на #TUS2019

news image

Сьогодні в Одесі зібралися профспілківці з різних куточків України та світу, щоб взяти участь у П’ятій літній молодіжній профспілковій школі, організованій ГО «Трудові ініціативи» та випускниками попередніх літніх шкіл. Формат школи залишається незмінним – п’ять днів інтенсивного навчання, теорії та практики активізму для соціальних змін. Проте зміст занять щороку змінюється в залежності від самих учасників, і цього разу ми додаємо до програми лекції та воркшопи про історію профспілкового руху на теренах України, профспілкові механізми протидії популізму, а також комунікаційні стратегії профспілківців.

«Я сподіваюся, що літня школа стане майданчиком для співпраці профспілкових активістів та представників неурядових організацій, і переконана, що отримані знання не лише посприяють ефективному розвитку профспілок, а й допоможуть розбудовувати мережу активістів, які спільно працюють для захисту трудових прав та просування соціальної справедливості», сказала Олеся Брязгунова, Міжнародний секретар Конфедерації Вільних Профспілок України, учасниця #tus2019.

На першій навчальній сесії після знайомства йшлося про базові поняття профспілкового активізму, визначення ключових понять та елементарних юридичних підвалин профспілкової роботи. Юрист ГО «Трудові ініціативи» Георгій Сандул запросив учасників до обговорення в групах, після якого вони презентували схематичні ілюстрації понять, які найчастіше асоціюють з профспілками. «Профспілка – це гідність, захищена дією» – резюмував один із учасників.

«Я не вперше на літній школі, проте вперше тут в якості голови Молодіжної ради Федерації Профспілок України» – коментує учасник Володимир Ворох, «Моє завдання – поглибити розуміння профспілкового руху, щоб створити команду молодих, активних профспілківців як у межах профспілки, до якої належу, так і поза нею. Важливо розвивати культуру солідарності між різними профспілковими організаціями, щоб потужніше стати на захист прав людини праці»

«Я б хотіла перейняти ідеї моїх колег, дізнатись, з якими проблемами стикаються профспілківці в Україні та як сприяють їх вирішенню. Я приїхала сюди за новими знаннями та досвідом – на літній школі присутні гості з різних країн, у кожного своя точка зору та своє бачення профспілкового руху, але нас об’єднує те, що нам небайдуже і ми робимо все, щоб захистити трудові права і посприяти економічному розвитку наших країн», сказала Дойна Кравченко, членкиня молдовської Профспілки працівників соціального обслуговування і виробництва товарів «Sindicomservice».

Загалом, на профспілківців чекають дванадцять навчальних сесій та принаймні чотири факультативи, запропоновані учасниками. Йтиметься про майстерність публічних виступів, виклики профспілкового активізму, колективні методи захисту трудових прав, і окрім іншого, учасники проведуть мітинг-практикум у парку Перемоги в Одесі.