Профспілки пікетували Комітет ВР під час розгляду проекту трудового кодексу

news image

Сьогодні, 15 березня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення було розглянуто проект Трудового Кодексу України (реєстр. № 1658), підготовлений з урахуванням критичних зауважень Міжнародної організації праці до другого читання.

Кодекс було проголосовано 5 листопада 2015 року у першому читанні. За результатами роботи Комітету проект було рекомендовано до розгляду у другому читанні Верховною Радою України.

Під час засідання Комітету активісти Конфедерації вільних профспілок України та представники громадських організацій провели пікет поряд із будівлею Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Основним гаслом заходу було “Ні новому Трудовому Кодексу!”

Профспілківці вважають, що проект у теперішньому вигляді загрожує правам найманих робітників, його застосування поглиблюватиме нерівність та підриватиме солідарні дії. Заступник голови КВПУ Петро Тулей зазначає: “Вільні профспілки ні в якому разі не погоджуються з тезою про те, що проект ТК, винесений на обговорення, може захищати інтереси найманих працівників. Натомість ми виступаємо за модернізацію діючого трудового законодавства”.

Як зазначають у ГО “Трудові ініціативи”, згідно останньої редакції проекту низка рекомендацій Міжнародної організації праці не була врахована Комітетом.

На думку учасників мітингу, європейський досвід демонструє, що подібні заходи з урізань прав найманих робітників можуть тільки призвести до дестабілізації ринку праці та поглибити економічну кризу. 

Пропонуємо коментарі ГО “Трудові ініціативи” до тексту проекту Кодексу, що було проголосовано у першому читанні.