Третя літня молодіжна профспілкова школа уже у розпалі

news image

Третя літня профспілкова школа ГО «Трудові ініціативи» стартувала в Одесі. Цього року учасників 51, і вони прибули із 16 регіонів та міста Києва. Профспілківці познайомились у формі командної гри, і у перший же день тренінгів переконливо довели, що мають безліч практичних ідей та вміють їх креативно презентувати.

Відбулися сесії про соціальну справедливість та мотивацію до того, щоб змінювати стереотипи про профспілки та залучати більше людей до поінформованої громадської діяльності. Під час практикуму про репутацію профспілок в Україні учасники спільно утворили список слів, які характеризують профспілковий рух наразі. Протягом тижня занять, учасники використовуватимуть цей матеріал для роздумів та обговорень. Серед слів, які характеризують позитивне бачення профспілок – «турбота, структура, гарантії, захист, підтримка, розвиток, люди, активність, свобода, надія, рівність». 

Другий день занять було присвячено презентаціям про навички, корисні для профспілківців. Переглянули відео та обговорили міфи про тривалість робочого дня, прозорість нарахування заробітних плат та колективні методи досягнення соціальної справедливості. Також відбувся семінар про ведення колективних переговорів для захисту інтересів робітників. Тренінги мали за мету переосмислення солідарності як засобу роботи профспілок. Врешті, члени різних профспілок поділилися своїми історіями успіху та ефективними стратегіями роботи.