У Мінську відбудеться “Марш нетунеядців”

news image

Сьогодні 15 березня о 17:30 у Мінську розпочнеться масштабна акція «Марш нетунеядців». Учасники пройдуть ходою по вулицям міста, узгоджений із владою марш припускає безпечну участь у ньому широких мас населення. Учасники маршу протестуватимуть проти Декрету №3, який впроваджує податок на тунеядство. Акція є продовженням низки протестів, які уже протягом трьох тижнів відбуваються у містах та малих населених пунктах Білорусі, серед яких Бобруйск, Барановичи, Брест и Вітебськ, Орша та інші.

Декрет №3, який було прийнято у квітні 2015 року, був логічним продовженням низки декретів (№29 та №5), прийнятих білоруською владою, які порушують Конвенції МОТ та базові права людини. За словами Олександра Ярошука, лідера Білоруського конгресу демократичних профспілок, «декрет з’явився зовсім не випадково, а став закономірним наслідком еволюції правлячого режиму. Ставка на командно-адміністративні форми керування економікою неминуче мали породити методи примусу, закабалення робітників».

З моменту свого прийняття Декрети №29, 5 і 3 суперечили нормам білоруського Трудового Кодексу, тому наступним кроком влади повинно було стати перенесення норм декретів до Трудового Кодексу. Протистояння незалежних профспілок та втручання Міжнародної організації праці не дозволяють цій ініціативі втілитися в реальність.

Нещодавно Президент Олександр Лукашенко офіційно заявив, що протягом 2017 року на податок на тунеядство буде накладено мораторій. Лідер Білоруської незалежної профспілки Микола Зимин вважає, що це рішення було результатом хвилі протестів проти антинародного Декрету №3. «Влада віришила погасити полум’я протесту та чекати моменту, коли народ заспокоїться. Але декрет порушує Конституцію, тому заспокоюватися не можна. Мораторій – це не відміна. Ми повинні бути послідовними у своїх вимогах та добиватися повної відміні Декрету №3», – прокоментував профспілковий лідер.