Бронювання працівників під час воєнного стану

analytic image

В умовах воєнного стану діє законне правило бронювання працівників під час війни. Коротко ознайомимось з ключовими моментами.

Базовим нормативно-правовим актом у сфері мобілізації є Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (далі – Закон), проте питання, що стосуються детального врегулювання процедури  бронювання працівників в умовах воєнного стану є викладені в Постанові КМУ “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану” (далі – Постанова).

Кому надано право  на бронювання працівників?

– Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві. (ч. 1 ст. 25 Закону).

Визначимо, що мобілізаційним завданням (замовленням) є виконання робіт  або надання послуг , виконання якого покладається на конкретне підприємство, установу чи організацію на умовах договору (контракту). 

– Бронювання військовозобов’язаних здійснюється за підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби Збройних Сил, інших військових формувань, населення. Бронювати працівників можуть і уповноважені банки, що залучаються до роботи (здійснення операцій) в умовах особливого періоду. (п. 1 Постанови).

Яким чином підтвердити бронювання працівників?

Державний орган повинен видати військовозобов’язаному витяг з наказу Міністерства економіки. Даний документ підтверджує відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час (п. 5 Постанови).

Який термін бронювання працівників?

Рішенням  Міністерства економіки зазначається, що строк дії відстрочки  не може перевищувати шість місяців (абз.2 п.3 Постанови).

Коли бронювання працівників анулюються?

– при закінченні строку її дії;

– при завершенні виконання або скасування завдання підприємству, установі, організації щодо задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, населення;

– при ліквідації органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації;

– при звільненні військовозобов’язаного з органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації (абз.1 п.4 Постанови).

Важливо зазначити, що в період ведення воєнних дій населення має бути забезпеченим всім необхідним, а економіка повинна активно працювати.

author

Аліна Музиченко

Юристка ГО "Трудові ініціативи"

вас може зацікавити

inter

Трудові гарантії для членів добровольчих формувань територіальних громад

Сьогодні зусилля кожного задля Перемоги України дуже важливі і робота є для кожного. Тому держава передбачила безліч можливостей для участі у цьому непростому процесі: вступити до лав Збройних сил України, стати частиною територіальної оборони, займатися волонтерством, долучитися до інформаційного війська, тощо

inter

Працівника призвали на військову службу: гарантії за місцем роботи

Відсьогодні, 1 жовтня, в нашій державі розпочинається осінній призов на строкову службу в армії, який триватиме до кінця грудня 2020 року.  В Україні, крім карантину, триває особливий період, який  розпочався з моменту оголошення Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17 березня 2014 року № 303/2014 і продовжується по теперішній час. Нагадаємо, що визначення особливого […]