В ООН відреагували на звернення від ГО «Трудові ініціативи»

news image

Спеціальний доповідач ООН з питань прав на свободу мирних зібрань та об’єднань Клеман Вуль надіслав листа уряду України – в листі йдеться про те, що «антипрофспілковий» законопроект №2681 суперечить міжнародним зобов’язанням України щодо забезпечення прав людини.

«Положення, які містяться в законопроекті №2681 можуть поставити під загрозу реалізацію права на свободу об’єднань, в тому числі права на свободу об’єднання у профспілки» – йдеться в листі.

10 червня ГО «Трудові ініціативи» подали звернення до Спеціального доповідача щодо неприпустимості прийняття законопроектів №2681 (“Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок») та №2682 (“Про страйки та локаути”), які суттєво обмежують свободу на об’єднання в профспілки, підривають правові основи діяльності профспілок в Україні, а також звужують зміст та обсяг існуючих трудових прав загалом.

17-го липня Клеман Вуль відреагував на звернення та надіслав листа уряду України, зазначивши в ньому інформацію, надану юристами ГО «Трудові ініціативи». Текст листа опубліковано нещодавно на сайті Верховного комісара ООН з прав людини

«У зв’язку з одержаною інформацією, я б хотів висловити занепокоєння щодо даних законопроектів, зокрема щодо відповідності законопроектів ключовим стандартам Міжнародної Організації Праці, Конвенціям МОП №87 та №98, а також Міжнародному пакту ООН про громадянські та політичні права.

Профспілки – базовий механізм захисту трудових прав, який працівники використовують для просування своїх прав та інтересів. Одним із найбільш чітких шляхів захисту та втілення трудових прав є створення організацій працівників, мирні зібрання, а також право на страйк.» – зазначає Клеман Вуль.

Спеціальний доповідач закликає уряд України надати роз’яснення щодо невідповідності зазначених законопроектів №2681 та №2682 міжнародним стандартам в галузі прав людини.

Повністю лист Спеціального доповідача доступний за цим посиланням

Детальніше про законопроект №2681 читайте тут.