
Оплата праці в умовах воєнного стану

Заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.
Загальні умови оплати праці наведено у таблиці.

Як здійснюється оплата праці працівників у вихідні дні під час воєнного стану?
За згодою сторін робота у вихідний день може компенсуватися:
- наданням іншого дня відпочинку (конкретну дату вказують у відповідному наказі або розпорядженні керівника);
- у грошовій формі у подвійному розмірі (згідно з правилами, встановленими ст. 107 КЗпП).
Важливо! Одночасно отримати і інший день відпочинку, і подвійну оплату за відпрацьований вихідний день не можна.
Які строки виплати заробітної плати працівникам за час відпустки?
Роботодавець зобов’язаний виплатити заробітну плату працівнику за весь час відпустки до початку відпустки, якщо інше не передбачено законодавством, трудовим або колективним договором.
Порядок обчислення заробітної плати працівникам за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв’язку з навчанням, творчої відпустки, відпустки у зв’язку з усиновленням дитини, відпустки для підготовки та участі в змаганнях, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи та компенсації за невикористані відпустки, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Що робити працівнику, коли роботодавець затримує чи не виплачує заробітну плату прикриваючись воєнним станом?

Звертаємо увагу! Дані етапи не залежать один від одного та не є взаємопов’язаними, тобто працівник у разі порушення його трудових прав одразу може звернутися до суду. Проте досить часто відповіді Держпраці на звернення працівників використовуються в суді як додатковий доказ порушень.
вас може зацікавити

Оптимізація трудових відносин в умовах воєнного стану: новели закону №2352-ІХ
19 липня 2022 року набрав чинності Закон України №2352-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» (проект закону №7251). Законом передбачається внесення змін до Кодексу законів про працю України, Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», «Про відпустки» та деяких інших.

Стажування чи випробування при прийомі на роботу: як правильно?
Досить часто при прийомі на роботу працівнику влаштовують стажування. Але чи правомірні такі дії роботодавця? У яких випадках може бути стажування? Що варто знати працівнику?